İstinyePark'ın patronlarına göre "Farkı Ne Yarattı?"
   12/10/2010 12:00:00 AM

İstinyePark'ın patronlarına göre "Farkı Ne Yarattı?"

Perakende.TV, yalnızca özel grupların izleme imkanı bulabildiği değerli röportajları/paylaşımları tüm sektöre ulaştırmaya devam ediyor. Daha önce Borusan Holding Şeref Başkanı Asım Kocabıyık, Mango'nun patronu Isac Andic Ermay gibi isimlerin başarı hikayelerini sizlere izletme fırsatı bulmuştuk. Şimdi yeni bir hikayeyi, Orjin Grupla başlayıp İstinye Park ile zirveye çıkan bir ortaklığın mimarı olan Zafer Kurşun ve Zafer Yıldırım'ın 65 dakikalık söyleşisini paylaşıyoruz. Önümüzdeki hafta LC Waikiki'nin patronu Vahap Küçük ile AMPD Mehmet Nane'nin 13'üncü AMPD Zirvesi'nde yaptıkları özel söyleşiyi paylaşacağız. (Perakende.TV)

Ülkemizin zenginliği kendimizden işimiz de zevklerimizden önce gelmeli

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) tarafından düzenlenen ''Farkı Ne Yarattı?'' toplantılarının bu ayki konuğu Orjin Grupla başlayıp İstinye Park ile zirveye çıkan bir ortaklığın mimarı olan Zafer Kurşun ve Zafer Yıldırım oldu.

Büyük başarılara imza atan yöneticilerin birikimlerini paylaştıkları ''Farkı Ne Yarattı?'' söyleşisinde Kurşun ve Yıldırım, uzun yıllara dayanan ortaklıklarının ayrıntılarını paylaştı.

Yardımcı Doç. Dr. Fatoş Karahasan’ın moderatörlüğünü yaptığı söyleşide Orjin Grup Ortağı Zafer Yıldırım, ''Kendi zenginliğimizden ziyade ülkemizin zenginliği daha önemli. Ülkemizin ve devletimizin zenginliğini ön plana çıkarmamız gerekir'' dedi.

30 yıl önce yurt dışında yatırım yaparken büyük zorluklar yaşadıklarını, bugün ise bu sürecin son derece kolaylaştığını anlatan Zafer Yıldırım, o sıkıntılı dönemlerde Almanya'da ilk Türk şirketini kendilerinin kurduğunu söyledi.

Daha sonra ABD pazarlarına yöneldiklerini dile getiren Yıldırım,  Amerika’nın Uzakdoğu pazarı ile çok içli dışlı olduğunu, bunun da aşırı rekabeti getirdiğini söyledi.

Not: Perakende.TV anasayfa spotta kullanılan resim Radikal Gazetesi'nden alınmıştır.

Firma Bilgileri

DARÜLACEZE CAD. NADİDE SK. SESA PLAZA 30/3 ŞİŞLİ 34381 İSTANBUL

Tel: +90 212 3208200

Web: www.birlesmismarkalar.org.tr

Firma Videoları: Tıklayınız

Perakende Bülten: Tıklayınız

x