Dünya Perakende Ödülleri'ne başvurun!..
   5/17/2011 12:00:00 AM

Dünya Perakende Ödülleri'ne başvurun!..

Perakende.TV'nin medya partneri olduğu Dünya Perakende Ödülleri'nin Türkiye temsilcisi Eurosis Consulting'e 0212 3352757 nolu telefondan veya birsen.sevimli@eurosis.biz e-mail adresinden ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Perakendenin oscar'ı olarak nitelendirilen yarışmaya katılım için son gün 27 Mayıs 2011! BMD'de yapılan ve 40 civarında markanın katıldığı yarışma odaklı toplantıyı buradan izleyebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİ

Türk markalarının global markalarla yarışıp dünya klasmanına çıktığı Dünya Perakende Kongresi ve Dünya Perakende Ödülleri’ne başvurular başladı.
Birleşmiş Markalar Derneği’nde 40’a yakın markanın katılımıyla yapılan toplantıda, Dünya Perakende Ödülleri Jüri Üyesi ve Koton Genel Müdürü İbrahim Kanburoğlu, etkinliğin Türkiye temsilcisi Eurosis Consulting Kurucu Ortağı Elif Suner ve BMD Genel Sekreteri Ekrem Utku yarışma hakkında bilgi verdi.

İbrahim Kanburoğlu, Türkiye’nin perakende sektöründe dünyanın en hızlı gelişen ülkelerinden biri olduğunu belirterek, global çevrelerde 2020’ye kadar dünyada en büyük perakende yatırımı yapılan ülke olarak Türkiye’nin görüldüğünü vurguladı.

2010 yılında Migros, Teknosa ve YKM’nin 2009’da Koton ve Teknosa’nın 2008’de ise Kanyon ile Koton’un Dünya Perakende Ödülleri’nde finale kaldığını belirten Kanburoğlu, Türk markalarının uluslararası pazarlardaki etkinliğinin her geçen gün arttığını söyledi. Kanburoğlu, bu yıl 7 kategoride verilecek olan dünya perakende ödüllerinden birini Türkiye’ye getirmek için çalıştıklarını ifade ederek şöyle devam etti: “Önceki yıllarda Amazon, Apple, Tesco, H&M, Inditex, Saks, Wumart, Primark gibi pek çok önemli marka dünya perakende ödülünü aldı. Türkiye’nin perakende sektöründe çok önemli bir potansiyeli var. Şayet orada tezimizi doğru savunabilirsek mutlaka ödül alırız. Dünyanın en önemli markalarının yarıştığı her yıl binin üzerinde başvurunun olduğu bir yarışmada dereceye girmek kadar finale kalmak da son derece önemli. Buraya katılan firmalarımız kendilerine bir vizyon oluşturuyor.”

BMD GENEL SEKRETERİ UTKU: 2023’DE 20 BİN MAĞAZA İÇİN YOL GÖSTERECEK BMD Genel Sekreteri Ekrem Utku ise BMD’nin 2008 yılından beri söz konusu etkinliğe destek verdiğini 2023 yılında 20 bin mağaza hedefini yakalamak için bu yarışmadan ve kongreden edinilecek birikimin yol gösterici olacağını söyledi. Utku, BMD Başkanı Yılmaz Yılmaz’ın da kongrede konuşma yapacağını bildirdi.
Eurosis Consulting Kurucu Ortağı Elif Suner ise Dünya Perakende Kongresi’ne 2010 yılında 57 ülkeden bin 147 katılımcı ve 130 konuşmacının katıldığını söyledi. Katılımcıların yüzde 83’ünün icra kurulu üyesi yüzde 67’nin ise perakendeci olduğuna dikkat çeken Suner,   “Dünya Perakende Ödülü’nü kazanmak bugün uluslararası perakendecilik için en yüksek başarı göstergesidir. Türk markaları belirli bir kategorideki uzmanlıklarını kanıtlayabilir, birden fazla kategoride başvurularını yapabilirler” dedi.
Dünya Perakende Ödülleri’nde bu yıl “Yılın Mağaza Dizaynı”, “Yılın Sorumlu Perakendecisi”, “Yılın Yeni Pazarlar Perakendecisi”, “Yılın E-Perakendecisi (1.Sadece online satış yapanlar  2.Çok kanallı satış yapanlar)”, “Yılın Perakende Reklam Kampanyası” ve “Perakende Yenilikçilik” ödülleri ile ayrıca aday gösterilen kategoriler dalında “Liderlik ”, “Uluslararası Perakendecilik” ve “Yılın Perakendecisi” ödülleri verilecek.

x